Elvan Gruda Kimdir?

Elvan Gruda, Yeşilçam’ın usta oyuncuları arasında yer alan Ayşen Gruda ve Yılmaz Gruda’nın kızıdır. 1968 yılında dünyaya gelen Elvan Gruda oyuncu bir aileye gözlerini açmıştır. Bu nedenle küçüklüğünden beri sayısız gösteri ve film izleme fırsatı bulmuştur. Dönemin en usta oyuncuları arasında yer alan Ayşen Gruda 1965 yılında Yılmaz Gruda ile nikâh masasına oturmuştur. Masal gibi bir evliliğin ardından çiftin çocuğu Elvan Gruda dünyaya gelmiştir. Sonrasında da oldukça uzun bir evlilik süren çift bazı anlaşmazlıklar sebebiyle her zaman dost kalma umuduyla yollarını ayırmıştır.

Bu süreçte Elvan Gruda’yla sürekli olarak ilgilenmeye devam eden anne ve babası ayrılığın olduğunu bile kızlarına hissettirmemişlerdir. Son derece hassas ve ilgili bir şekilde kızlarını büyüten Ayşen ve Yılmaz Gruda, Elvan Gruda’nın tüm ısrarlarına rağmen yeniden nikâh masasına oturmamıştır. Ancak bir süre daha boşanmamışlar gibi kızlarıyla ilgilenmeye devam eden ve kızlarına olan ilgilerini hiç azaltmayan ünlü oyuncular bu konuda halktan da büyük bir beğeni almıştır. Elvan Gruda, Türkiye’nin en ünlü oyuncularının kızı olmanın sorumluluğuyla büyümüştür. Kendisi her ne kadar oyuncu olmasa da tüm Türkiye’nin tanıdığı bir yüz haline gelen Elvan Gruda da bir süre sonra tiyatroyla ilgilenmeye başlamıştır.

“En büyük hayalim birlikte sahneye çıkmalarıydı.”

En büyük hayalinin anne ve babasını birlikte sahneye çıkartmak olduğunu söyleyen Elvan Gruda bu hayalini 2016 yılında gerçekleştirmiştir. 2016 yılında oynanan bir oyunda Yılmaz Gruda ve Ayşen Gruda birlikte sahne almış ve seyircilerin tüylerinin diken diken olmasını sağlamıştır. En büyük hayalini gerçekleştiren Elvan Gruda, bir dönem Türkiye’nin en çok konuşacağı olaya imzasını atmıştır. Anne ve babasının el ele seyirciyi selamlamasını çok isteyen ve bu hayalini gerçekleştirmek için yıllar boyunca uğraşan Gruda, en nihayetinde 2016 yılında hayallerini gerçekleştirmiştir.

Bir süredir kanser tedavisi gören annesini kaybeden Elvan Gruda, tüm Türkiye’yi yasa boğan haberi de ilk paylaşan kişi olmuştur. Yeşilçam’ın devleri arasında yer alan Ayşen Gruda yıllar içerisinde ilmek ilmek dokuduğu kariyeriyle Türkiye’nin en çok sevilen oyuncuları arasında yerini almıştı. Ölümünün ardından hiçbir zaman unutulmayacak olan işlere imza atması sebebiyle her yıl anılmaya devam etmektedir. Oynadığı tiyatro oyunları, çektiği filmler ve rol aldığı dizilerle birlikte tüm Türkiye’nin hayranı olduğu başarılı oyuncu ileride de unutulmayacak bir kariyere sahiptir.

Elvan Gruda’nın babası Yılmaz Gruda da Yeşilçam’ın devleri arasında yer alan usta bir oyuncudur. Her ne kadar oldukça büyük bir kariyere sahip olsa da hiçbir zaman kibirli ve egolu bir insan olamayan Yılmaz Gruda, halkın gönlünde taht kurmuş bir isimdir. Yeşilçam’ın devlerinin kızı olmanın haklı gururunu yaşayan Elvan Gruda da sosyal medya hesaplarından her fırsatta anne ve babasını paylaşmaktadır. Sevincini, mutluluğunu ve hüzünlerini sosyal medya hesaplarından hayranlarıyla paylaşan Elvan Gruda, annesini kaybetmesiyle birlikte uzun bir süre sosyal medya kullanmaya ara vermiştir.

Yılmaz Gruda, Elvan Gruda’nın annesi olan Ayşen Gruda ile anlaşmalı bir şekilde boşandıktan 9 yıl sonra evlendiği Türkan Gruda’yı da 2014 yılında kaybetmiştir. Kariyer anlamında her ne kadar üst üste başarılarla dolu bir kariyere sahip olsa da özel hayatında ayrılıklar ve ölümlerle birlikte sarsılan Gruda, profesyonelliğinden bir şey kaybetmeden işini yapmaya devam etmiştir. Elvan Gruda ise her zaman gurur duyacağı, başarılarıyla mutlu olacağı usta oyuncu bir anne ve babaya sahip olmanın haklı gururunu yaşadığını belirten açıklamalarda bulunmuştur.

Yorum yapın

Boyacı