Haluk Yürekli Kimdir?

Bir dönem NTV’de Galatasaray muhabirliği yaparak ses getirmiş ve oldukça popüler olmuş olan Haluk Yürekli, günümüzde TGRT Haber’de yayınlanan Stüdyodan Futbol isimli spor programıyla izleyicisiyle buluşmaktadır. Deneyimli ve tecrübeli bir spor muhabiri geçmişi olması sebebiyle futbol zekası ve futbol bilgisi insanlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Tecrübeli muhabir ve gazeteci Haluk Yürekli; futbol yazıları, analizleri ve yorumlarıyla sürekli olarak dikkatleri üzerine çekebilmektedir. Başarılı yorumcu Haluk Yürekli, Beril Evyapan Yürekli ile evlidir ve iki çocuk babasıdır. Spor basınının ve futbol dünyasının sevilen isimleri arasında yer alan Yürekli, aynı zamanda oldukça kritik yorumlarla da her maç sonu gündemi oluşturma gücüne sahiptir.

NTV Spor ve Galatasaray Dönemi

Başarılı sunucu NTV Spor’da Galatasaray muhabirliği yaptığı dönemde pek çok Galatasaraylıyı ekran başına kitlemeyi ve dönemin muhabirleri arasından sıyrılarak en başarılı röportajları yapmayı da başarmıştır. Son dakika transferleri, kulübün içinden alınan haberler ve bilgileri izleyicisiyle buluşturan Haluk Yürekli görevdeyken NTV Spor reytinglerine de ciddi katkılarda bulunmuştur.

Bir dönem TV Plus platformunda da futbol yorumlayan Yürekli aynı zamanda büyük bir takipçi kitlesine sahiptir. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan Yürekli her ne kadar bir dönem Galatasaray muhabirliği yapmış olsa da sportif kariyeri sebebiyle tarafsızlığını korumaya devam etmektedir. İş etiği ve iş ahlakı açısından pek çok değere sahip olan ve bu değerleri doğrultusunda maç sonu yorumlarını yapmaya devam eden Yürekli, transfer olduğu her kanal ve platformda sevilerek takip edilmektedir. Türk kulüplerinin yaptığı son dakika transferlerini ilk duyuran spor muhabirleri arasında yer alması sebebiyle oldukça geniş bir takipçi kitlesine de ulaşan başarılı muhabir, aynı zamanda sosyal medyada da futbol programı yönetmektedir.

“Transferler, dedikodular, son dakika haberleri ve daha fazlası”

Haluk Yürekli gerek katıldığı programlarda gerekse de YouTube üzerinden sunuculuğunu yaptığı kendi programında pek çok transferi önceden paylaşarak izleyicinin güvenini kazanmayı başarmıştır. Tüm bunların yanı sıra köklü kariyeri sebebiyle pek çok kulübün içinden son dakika haberlerini ilk öğrenen spor muhabiri olan Yürekli, sosyal medyayı kasıp kavuran açıklamalara da imza atmıştır. Türkiye’de Galatasaray’a ve dört büyüklerin tamamına transfer olan dünyaca ünlü yıldızların hepsini ilk duyuran spor muhabiri olmanın haklı gururunu Twitter’da yaptığı paylaşımları sayesinde yaşamaktadır. Yürekli, şimdilerde YouTube üzerinde “Spor Gecesi Digital” ismindeki kanalıyla düzenli olarak yayın hayatına devam etmektedir.

YouTube üzerinden yapılan yayınlarda önemli ve kritik maçlardan sonra yorumlarını merak eden izleyicileriyle buluşmaktadır. Her şeyin Yürekli’nin kontrolünde olması sebebiyle çok daha samimi ve çok daha özgür yayınlar yapılmaktadır. Bu da direkt olarak izleyici sayısına pozitif yönde etki yaptığı için uzun bir süre daha YouTube’da var olmayı planlayan Yürekli, izleyicileriyle aralarında oldukça kuvvetli bir bağın oluştuğunu söylemektedir.

“Paralar Nerede?”

Beşiktaş’ın eski kulüp başkanı Fikret Orman’la YouTube üzerinden yaptığı canlı yayın sırasında yayın başlığını “Paralar Nerede Fikret Orman” olarak giren Haluk Yürekli, milyonlar izlenen programlar üretmeye devam etmektedir. Korkusuz bir gazetecilik anlayışına sahip olan Yürekli, bu mesleği tamamen tarafsız bir şekilde icra etmenin haklı gururunu yaşarken izleyicisi de Yürekli’ye her daim sahip çıkmaya devam etmektedir. Herkese her soruyu sorabilen, gazetecilik ilkelerine uygun hareket etmeye devam eden ve etik değerlerine hiçbir zaman ters düşmeyen başarılı yorumcudur. Yürekli, haftalık olarak düzenli yayınlarla YouTube üzerinden izleyicileriyle buluşmaya ve gündemi en objektif şekilde değerlendirmeye devam etmektedir

Yorum yapın

Boyacı