Tarık Ündüz Kimdir?

1988 yılında İstanbul’da doğan Tarık Ündüz, sevilen tiyatro ve dizi oyuncusudur. 2021’de Burcu Çam’la nikâh masasına oturan başarılı oyuncu yaptığı çok sayıda projeyle oldukça geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Yeditepe Üniversitesi’nin tiyatro bölümünden mezun olan ve bu işi hem okullu hem de alaylı olarak öğrenme fırsatı bulmuş nadir kişiler arasında yer almaktadır. Kariyeri boyunca pek çok ünlü isimle aynı projede yer alan Ündüz, tiyatro sanatçısı olan Gazanfer Ündüz ve Fulya Özcan’ın çocuğudur. Tiyatrocu bir ailede dünyaya gelen ve bunun tüm iyi yanlarını alarak büyüyen başarılı oyuncu hayatının dönüm noktalarından birinde tiyatrocu olma yolunda ilk adımını atmıştır.

“Kuruntu Ailesi, bizim ailemizdi.”

TRT’de yayınlanan ve dönemin en sevilen dizileri arasında yer alan Kuruntu Ailesi, Tarık Ündüz’ün ilk projesidir. İlk projesinde dedesi Gazanfer Özcan, annesi Fülya Özcan ve babası Gazanfer Ündüz ile birlikte oynamaktan büyük gurur duyan Ündüz, “Kuruntu ailesi, bizim ailemizdi.” şeklinde bir açıklama da yapmıştır. Bir aileyi ele alan ve oldukça sevilen Kuruntu Ailesi’nde oyuncu olan tüm aile bireyleriyle birlikte oynamanın verdiği heyecanın tarif dahi edilemeyeceğini açıklayan Ündüz, bu yapımla kariyerine başlamaktan dolayı gurur duyduğunu açıklamıştır.

Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta isimlerinden olan Adile Naşit’in de yer aldığı bu yapım dönemin en büyük oyuncularından oluşan geniş kadrosuyla çok seviliyordu. Tarık Ündüz’ün kariyer basamaklarının ilki olan Kuruntu Ailesi, hiçbir zaman unutulmayacak yapımlar arasına girmiştir. Kuruntu Ailesiyle birlikte hayatı değişen ve oyunculuk yolunda zorlu badireler de atlatsa hiçbir zaman vazgeçmeyen Ündüz oldukça başarılı bir oyuncu olmuştur.

“İlham kaynağım dedem Gazanfer Özcan”

Dedesi Gazanfer Özcan’ın filmleri ve oyunlarıyla büyüyen Ündüz her zaman ilham kaynağı olduğunu belirtmekten geri durmamıştır. Bir dönemin usta oyuncularından olan ve şimdilerde yeniden popüler hale gelmiş Avrupa Yakasının da başrollerinden birini canlandıran Gazanfer Özcan, Ündüz’ün eğitiminde oldukça büyük katkıya sahiptir. Ündüz’ün içindeki oyuncu cevherini gören ve bu yönde ilerlemesi için teşvikte bulunan Özcan ilerleyen süreçte Tarık Ündüz ile gurur duyduğunu da açıklamıştır. Böylelikle oyunculuk kariyerine başlayan ve bir daha meslekten hiç uzaklaşmayan Ündüz, kariyerinin devamında da oldukça büyük yapımlarda usta oyuncularla rol almıştır.

Bir dönemin en popüler dizisi olan Akasya Durağında da yardımcı oyuncu olarak görev alan Ündüz, izleyiciler tarafından oldukça beğenilmiştir. Not Defteri, Yaz’ın Öyküsü, Jet Sosyete gibi başarılı yapımlarla kariyer basamaklarını sırasıyla çıkan Ündüz’ün hedefleri de oldukça büyüktür. Güncel olarak TRT’de yayınlanan Kasaba Doktoru dizisinde Mustafa rolünü canlandıran başarılı oyuncu tüm bunların yanı sıra pek çok sinema filminde de rol almıştır. Hayranlarıyla beyaz perdede de buluşan Ündüz, bir dönemin efsane filmlerinden olan Issız Adam’da da oynama fırsatı bulmuştur.

Adab-ı Muaşeret, Cin Padişahı, Biz Size Döneriz gibi gişe rekorları kıran filmlerin tamamında başrol oynayan Ündüz, kariyerine dedesinden ilham aldığı tiyatro oyunculuğu yaparak ilerleyeceğini duyurmuştur. TRT’de halen yayınlanmaya devam eden Kasaba Doktoru dizisinin ardından tiyatroya ağırlık vereceğini ve sahnenin tozunu yutmak istediğini belirten Ündüz’ün hayranları da bu duruma oldukça sevinmiştir. Başarılı oyunculuğu sayesinde hayranlarını içinde olduğu tüm yapımlara çekmeyi başaran Ündüz son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer almaktadır. 2021 yılında Burcu Çam’la dünya evine giren başarılı oyuncu evliliğinin çok iyi gittiğini ve çok mutlu olduklarını da sosyal medya hesapları üzerinden takipçileriyle paylaşmaya ve takipçileriyle etkileşime girmeye devam etmektedir.

Yorum yapın

Boyacı